Dla naszego klienta, polskiej firmy produkcyjnej, lidera na rynku europejskim, szukamy osoby na stanowisko:

Główna Księgowa/Główny Księgowy

MIEJSCE PRACY: Grodzisk Mazowiecki

Zakres obowiązków:

  • Terminowe i prawidłowe prowadzenie ewidencji księgowej.
  • Śledzenie i analiza bieżących zmian w przepisach księgowo-podatkowych (UOR, PIT, CIT, VAT).
  • Bieżący kontakt z Krajową Informacją Podatkową (KIP).
  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych - VAT, VAT UE, CIT8E.
  • Raportowanie do Urzędu Skarbowego (US), Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), Narodowego Banku Polskiego (NBP).
  • Księgowanie amortyzacji, faktur wewnętrznych, kompensat rozrachunków, różnic kursowych.
  • Księgowanie kosztów importu usług, dokumentów WNT, WDT, WDU, FAI, not odsetkowych, otrzymanych/udzielonych pożyczek, rezerw kosztowych, zmian w kapitale własnym.
  • Ustalanie odpisów aktualizujących wartość należności i zapasów, rozliczanie inwestycji środków trwałych, kosztów projektów dotacji.
  • Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami, kontrola kont rozrachunkowych, przepływów pieniężnych.
  • Prognozowanie zakupu walut, raportowanie płynności, raportowanie wyników finansowych do zarządu.
  • Nadzór nad comiesięcznym rozliczaniem produkcji, ustalanie cen ewidencyjnych wyrobów, analiza odchyleń od cen, rozliczanie produkcji wyrobów gotowych.
  • Przygotowywanie raportów marżowości, zestawień kosztów działów, bieżących analiz finansowych, analiza zyskowności produktów i klientów.
  • Sporządzanie rocznych deklaracji podatku od nieruchomości, współpraca z bankami i urzędami, przesyłanie danych finansowych.
  • Wykonywanie innych zadań służbowych zleconych przez przełożonych.
  • Kierowanie pracą działu księgowości zgodnie z wymogami prawnymi i regulacjami grupy.
  • Prowadzenie korespondencji z organami podatkowymi, monitorowanie procesu poboru podatku u źródła, sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych związanych z podatkiem u źródła.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, udział w przygotowaniu śródrocznych i końcowych sprawozdań finansowych.
  • Współpraca z biegłymi rewidentami, przygotowanie kalkulacji podatku bieżącego i odroczonego na potrzeby spółki, monitorowanie zmian regulacji prawnych, współpraca z doradcą podatkowym.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe na kierunku finanse/rachunkowość/ekonomia
  • Doświadczenie w pracy na stanowisku Główna Księgowa lub Z-cy pełniącego obowiązki
  • Znajomość przepisów rachunkowych oraz przepisów prawa podatkowego
  • Umiejętność dotrzymywania terminów, zdolności interpersonalne
  • Bardzo dobra znajomość pakietów MS Office (Excel)
  • Umiejętność delegowania obowiązków/zarządzania małym zespołem
  • Uczciwość, Odpowiedzialność, Rzetelność
  • Wysoki poziom kultury osobistej

Mile widziane:

  • Doświadczenie w pracy w firmie produkcyjnej
  • Znajomość programu Graffiti

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie Umowy o Pracę lub B2B
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Kartę multisport oraz multilife
  • Opiekę medyczną
  • Dofiansowanie wypoczynku
  • Paczki świąteczne
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Zniżki na produkty firmowe
  • Możliwość pracy w dynamicznie rozwijającej się firmie